ترفندهایی برای تمیز کردن لکه های اتو در خانه

تمیز کردن لکه های اتو

اتوی کثیف یا سوخته یک مشکل ناخوشایند است و تمیز کردن لکه های اتو عملی بسیار مهم. مهم نیست که یک لباس را سوزانده‌اید و قطعاتی روی صفحه فلزی باقی‌مانده است، یا نقاط معدنی روی آن وجود دارد. وقتی کف اتو کاملاً تمیز نشود، خطر سوزاندن پارچه‌های شما افزایش می‌یابد. به همین دلیل است که امروز برای شما ترفندهایی برای تمیز کردن لکه های اتو در خانه ارائه می‌کنیم.

تمیز کردن اتوی سوخته

تمیز کردن نقاط سوختگی روی کفی اتو به نظر سخت می‌رسد، اما می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی با یکی از دستورالعمل‌های زیر برطرف کنید.

روزنامه

اتو را در بالاترین درجه حرارت قرار دهید. یک پارچه تمیز و خشک را روی میز اتو بگذارید و آن را با یک ‌تکه روزنامه بپوشانید. کاغذ را با اتوی گرم شده اتو کنید. چند بار روی کاغذ بروید تا تکه‌های سفت و سوزانده شده پارچه که روی صفحه فلزی باقی‌مانده است، بچسبند. همچنین می‌توانید از دستمال‌کاغذی استفاده کنید.

تمیز کردن لکه های اتو

نمک دریا

اتو را روی بالاترین دما تنظیم کنید. پارچه نخی خشک را روی میز اتو بگذارید و نمک دریا را روی آن بپاشید. چند بار روی نمک اتو کنید تا زمانی که سوختگی پاک شود.

جوش شیرین

یک خمیر غلیظ ۳ قاشق غذاخوری بی‌کربنات سودا و ۱ قاشق غذاخوری آب آماده کنید. صفحه اتوی سرد را با آن بپوشانید. یک حوله یا پارچه نخی تمیز برداشته و لکه‌ها را با دقت پاک‌کنید. پس‌ازاین ماسک لایه‌بردار اثری از محل سوختگی باقی نمی‌ماند.

تمیز کردن لکه های اتو

پودر ظرف‌شویی

اگر نمی خواهید برای تمیز کردن لکه های اتو با استفاده از مواد ساینده مانند نمک یا جوش شیرین ریسک کنید، این روش را امتحان کنید. ۲ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در یک کاسه بزرگ آب گرم رقیق کنید. یک حوله یا پارچه قدیمی را به مخلوط آغشته کنید و آن را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید. اتوی خود را روی حوله مرطوب گذاشته و بگذارید چند ساعت خیس بخورد. صفحه فلزی را با اسفنج پاک کرده و بقایای آن را به آرامی پاک کنید.

صیقل دادن صفحه اتو

اگر کف فلزی اتو دارای مواد معدنی بوده و به‌آسانی مانند زمان نو شدن اتو نمی‌لغزد، باید آن را تمیز کرده و صیقل دهید. این ترفندهای پولیش آسان را امتحان کنید.

سرکه

اتو را کمی گرم ‌کنید و سپس آن را خاموش کنید. باید آن‌قدر گرم باشد که بتوانید بدون سوزاندن آن را لمس کنید. یک‌ تکه پارچه نخی بردارید، آن را با سرکه سفید خیس کنید و روی نقاط معدنی بکشید.

خمیر دندان

بشقاب سرد اتو را با خمیردندان غیر ژلی بپوشانید و بگذارید ۳-۲ دقیقه به همین شکل بماند. برای صیقل دادن سطح، آن را با حوله پنبه‌ای نرم با حرکات دایره‌ای ملایم پاک‌کنید. خمیر دندان را بشویید. اتو را روی حداکثر درجه حرارت قرار دهید و دکمه بخار را فشار دهید تا باقی‌مانده خمیر دندان باقی‌مانده در دریچه‌های بخار تمیز شود.

در صورت وجود تجمع مواد معدنی در دریچه‌های بخار، یک گلوله پنبه‌ای را در خمیر غلیظ ساخته‌شده از جوش شیرین و آب فرو کرده و سوراخ‌ها را به‌آرامی تمیز کنید. با آب بشویید و بخار بکشید تا بقایای خمیر پاک شود.

تمیز کردن لکه های اتو

تمیز کردن مخرن آب اتو

اگر مدتی از اتو استفاده نکرده‌اید و فراموش کرده‌اید که مخزن را خالی کنید، ممکن است کمی بوی کپک‌ حس کنید. برای از بین بردن بوی نامطبوع، ظرف آب را با مخلوطی از ۱ قسمت سرکه سفید و ۱ قسمت آب مقطر پرکنید. اتو را روی حداکثر دما تنظیم کنید و وقتی آماده شد دکمه بخار را فشار دهید تا مخزن خالی شود.

تمیز کردن لکه های اتو

و در آخر، نکاتی که باید به خاطر بسپارید

وقتی در مورد تمیز کردن لکه های اتو فکر می‌کنید، ممکن است وسوسه شوید از گیره کاغذ یا سایر وسایل سخت استفاده کنید، اما لطفاً این کار را نکنید! با این کار ممکن است خش‌های ناخواسته‌ای روی کفی اتو و سوراخ‌های بخار آن ایجاد کنید. با اتوی خود با ملایمت رفتار کنید تا بتوانید مدت زیادی از این وسیله کاربردی استفاده کنید.

انواع اتو را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی المارکت خریداری نمائید.

اگر این مطلب برایتان مفید بوده، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید:

کالاهای مرتبط

اتو پرس سخنگو جانتک ZX550
اتو پرس سخنگو جانتک ZX550
تخفیف
۱۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان 12,700,000 تومان
اتو پرس سخنگو جانتک ZX350
اتو پرس سخنگو جانتک ZX350
تخفیف
۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان 13,000,000 تومان
اتو پرس جانتک SP500
اتو پرس جانتک SP500
تخفیف
۱۰,۸۰۰,۰۰۰ تومان 10,400,000 تومان
اتو پرس سخنگو جانتک ZX600
اتو پرس سخنگو جانتک ZX600
تخفیف
۱۰,۸۰۰,۰۰۰ تومان 10,450,000 تومان

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می‌کنید!
ثبت دیدگاه برای این مطلب
*
*
*