داشتن ترازوی دیجیتال چگونه به سلامت شما کمک می‌کند؟

ترازوی دیجیتال

داشتن یک ترازوی دیجیتال در هر خانه می‌تواند به سلامت افراد خانواده کمک بسیار شایانی بکند. ترازوی دیجیتال مزایای بسیاری دارد که در این مطلب از وبلاگ المارکت به بررسی این ویژگی‌های مهم می‌پردازیم و به شما می‌گوییم که چرا لازم است در هر خانه یک ترازوی دیجیتال وجود داشته باشد. با ما باشید.

مقدمه

افزایش وزن و عدم وجود تعادل در تقسیم بافت‌های چربی در بدن از معضلات قرن حاضر محسوب می‌شود. شکل کم‌تحرک و ماشینی زندگی شهرنشینی که به چاقی و افزایش چربی در بدن افراد منجر شده، اصلی‌ترین دلیل پیدایش این مشکلات است.

ماشینی شدن امور روزمره و عدم به‌کارگیری ماهیچه‌ها و عضلات و استراحت آن‌ها به مدت طولانی، به افزایش بافت چربی و نهایتاً برهم خوردن تعادل در وزن افراد می‌انجامد. موردی که عوارض سنگین جسمی مانند بیماری‌های قلبی و سکته و مشکلات روحی نظیر افسردگی را در پی دارد.

از طرفی بروز بیماری‌های مختلف نیز، علاوه بر چاقی در مواردی به کاهش شدید وزن منجر شده و از جهتی دیگر، به بدن آسیب می‌رساند.

اما تغییرات تدریجی ظاهر اندام‌ها در طول زمان، ممکن است از دید افراد پنهان بماند. برای کنترل این تغییرات وجود وسیله‌ای دقیق مانند ترازوی دیجیتال، برای سنجش وزن بدن لازم است.

پیش از بروز بیماری، کنترل وزن را جدی بگیرید

برای حفظ تناسب اندام و جلوگیری از بروز چاقی، لازم است به تفاوت میزان سوخت‌وساز در سنین مختلف پرداخته و برنامه روزانه زندگی افراد را بر اساس آن تنظیم نماییم. به‌این‌ترتیب، کنترل وزن دقیق افراد با استفاده از ترازوی دیجیتال، به‌عنوان موردی جدی و مؤثر در حفظ بهداشت و سلامتی تک‌تک افراد خانواده مطرح می‌شود.

به کار بستن اصول تغذیه سالم و استفاده از همه گروه‌های غذایی یکی از روش‌های مؤثر در پیگیری و رفع این مشکل است. انجام حرکات ورزشی و داشتن تحرک کافی در طول شبانه‌روز نیز، از انباشت توده چربی و مشکلات ناشی از آن پیشگیری می‌کند.

نتایج انجام این مراقبت‌ها، بی‌شک در مدت معین قابل‌مشاهده است؛ اما در طول این مدت، بازبینی و کنترل نوسان وزن و نمودار تغییرات آن، بسیار مهم است.

برای انجام این مهم، وزن‌کشی مداوم و مستمر، یادداشت‌برداری و مقایسه اعداد به‌دست‌آمده، لازم است. کاهش تدریجی وزن و رعایت تعادل در رژیم غذایی و ورزش، دو اصل مهم برای حفظ سلامتی در حین کنترل وزن هستند. به این منظور، اندازه‌گیری دقیق وزن، آن هم در دوره‌های زمانی مشخص ضروری است.

ترازوی دیجیتال

حفظ سلامتی و تناسب اندام

وجود تناسب اندام در افراد، یکی از نشانه‌های سلامتی در عصر جدید به شمار می‌آید. در دوره‌های زمانی مختلف، نگاه مردم به موضوع وزن و کمی یا زیادی آن، بسیار متفاوت بوده است. گرچه این موضوع باورکردنی به نظر نمی‌رسد، اما چاقی و اضافه‌وزن در بعضی دوره‌های تاریخی به‌عنوان نشانه‌ای از زیبایی و سلامتی محسوب می‌شده است!

این در حالی است که امروزه مردم آگاه شده و با تحمل سختی فراوان و صرف هزینه‌های سنگین، برای حفظ تعادل وزن و تناسب اندام خود تلاش می‌کنند.

معیار صحیح برای سنجش سلامتی و تناسب اندام چیست؟

خوشبختانه استانداردهای علمی معتبری برای تعیین وزن مناسب و استاندارد در دسترس همگان قرار دارد. محاسبه نسبت چربی و توده بدنی افراد نسبت به وزن کلی بدن آن‌ها، یکی از این راه‌هاست. برای این کار، اندازه‌گیری و ثبت مداوم وزن بدن برای مدت طولانی لازم است.

با خرید ترازوی دیجیتال سلامتی را به خانه بیاورید

برای آنکه بتوانیم وزن خود را مرتباً اندازه‌گیری کنیم باید وسیله مناسب جهت این کار را در دسترس داشته باشیم. انواع قدیمی ترازوی وزن‌کشی، دقت لازم برای این کار را ندارند. روی استفاده از نمونه‌های موجود در داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی هم به دلیل عدم دسترسی و مداوم، حساب چندانی نمی‌توان باز کرد.

به‌علاوه، وسایل کاربردی در چنین مراکزی، به خاطر استفاده زیاد و عمومی، در معرض استهلاک زودرس بوده و عملکرد چندان دقیقی ندارند.

شما می‌توانید انواع ترازوی دیجیتال را به‌راحتی و با ارسال رایگان از فروشگاه اینترنتی المارکت تهیه نمایید.

آیا ترازوی دیجیتال می‌تواند مانع از پرخوری شود؟

شاید شما هم مانند برخی افراد، تجربه غفلت از وزن خود در یک دوره زمانی را داشته باشید. مثلاً هنگامی‌که به دلیل مشغله زیاد، فرصت چندانی برای ورزش منظم نداشته‌اید. یا زمانی مجبور به استفاده از غذاهای ناسالم و فست‌فودهای چاق‌کننده برای مدتی طولانی شده‌اید.

یا مثلاً هنگامی‌که به خاطر هیجانات روحی، در دوره‌ای مشخص به پرخوری روی آورده‌اید! و تنها پس از گذشت مدتی به خود آمده و از افزایش بی‌رویه وزن خود، دچار شوک شده‌اید!

بی‌شک وجود یک دوست دقیق و منظم در کنار شما که وزنتان را به‌طور دقیق و مداوم یادآوری کند، تأثیر شایانی در پیشگیری از چنین مشکلاتی خواهد داشت! دوست آرام و بی‌صدا اما فعال و دقیقی به نام ترازوی دیجیتال!

مسلماً، دیدن عقربه ترازو که هر بار کمی جلوتر رفته و خط قرمز افزایش وزن را یادآوری می‌کند، انگیزه شما برای کنترل خوردوخوراکتان را بیشتر می‌کند.

ترازوی دیجیتال

آیا کنترل وزن، فقط برای افراد چاق لازم است؟

این‌که چاقی را بیماری بدانیم اما در مورد لاغری مفرط و مشکلات آن حرفی نزنیم، یک سوء‌تفاهم بزرگ است. وقتی از وزن مناسب و تناسب اندام صحبت می‌کنیم، هر دو مورد کمبود و اضافه‌وزن را به‌عنوان مشکل موردبررسی قرار می‌دهیم.

اصول کنترل وزن، نه‌تنها برای اوزان مختلف لازم است، بلکه شامل حال افراد در سنین مختلف نیز می‌گردد. از کودکان و نوجوانان در حال رشد تا میان‌سالان و حتی سالمندانی که به دوران کم‌تحرکی و کهولت نزدیک می‌شوند نیازمند کنترل وزن هستند. دلیل اصلی آن را هم می‌توان در مقایسه تغییرات وزن و تأثیر آن در حفظ سلامتی جستجو کرد.

ترازوی دیجیتال، چگونه به پیشگیری از بیماری‌ها کمک می‌کند؟

بروز و پیدایش برخی بیماری‌ها در بدن، با تغییراتی در ظاهر اندام‌ها یا چاقی و لاغری همراه است. برای مثال کاهش یا افزایش ناگهانی وزن می‌تواند نشانه‌ای از مراحل ابتدایی پیدایش بیماری‌هایی نظیر دیابت یا مشکلات تیروئید باشد. با اندازه‌گیری دقیق و دوره‌ای وزن به کمک ترازوی دیجیتال، می‌توان از بروز و تشدید این‌گونه بیماری‌ها آگاهی یافته و از پیشروی آن‌ها در بدن، جلوگیری نماییم.

برای انجام دقیق این کار، نمی‌توان به اعداد ثبت‌شده بر روی ترازوهای مکانیکی و قدیمی چندان اعتماد کرد. وجود نمونه‌ای از دستگاه‌های مدرن اندازه‌گیری و سنجش وزن در خانه، برای این کار ضروری است. در نتیجه خرید ترازوی دیجیتال می‌تواند شما به سلامتی یک قدم نزدیک‌تر کند.

مزیت ترازوهای دیجیتال

طراحی کشش ‌سنج ترازوهای دیجیتالی، به‌گونه‌ای است که جاذبه زمین در مکان‌های مختلف و همچنین دما و رطوبت نیز اثری بر عملکرد ترازو نخواهد گذاشت.

چرا باید یک ترازوی دیجیتال در خانه داشته باشید؟

۱. قابل‌اطمینان بودن

ترازوهای دیجیتال بسیار قابل‌اعتماد هستند! این ترازوها در تمام شرایط زیست‌محیطی، بسیار دقیق‌تر از ترازوهای آنالوگ (عقربه‌ای) عمل می‌کنند. وجود ابزار کشش‌ سنج باعث می‌شود، تنظیم ترازو به هم نریزد. هر زمان که ترازو روشن شود، به‌طور خودکار تنظیم می‌گردد.

۲. کاربرد آسان

استفاده از ترازوهای دیجیتال بسیار راحت است. هنگام و پس از استفاده نیز به‌صورت خودکار، روشن و خاموش می‌شوند.

۳. دوام دستگاه

ترازوهای دیجیتال به‌راحتی از کار نمی‌افتند و در صورت داشتن ضمانت‌نامه، می‌توان سال‌ها از آن‌ها استفاده نمود.

۴. وزن سبک

ترازوهای دیجیتال کوچک و بسیار سبک هستند و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را جابه‌جا کرد.

شما می‌توانید انواع ترازوی دیجیتال را به‌راحتی و با ارسال رایگان از فروشگاه اینترنتی المارکت تهیه نمایید.

اگر این مطلب برایتان مفید بوده، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید:

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می‌کنید!
ثبت دیدگاه برای این مطلب
*
*
*