راهنمای خرید آون توستر

آیا به خرید یک اون توستر فکر می‌کنید یا می‌خواهید یک آون توستر نو بخرید؟ قطعا تنوع زیاد آون توتسرهای بازار، خرید را برای شما سخت می‌کند. بی‌شک دنبال بهترین گزینه موجود هستید تا بتوانید با خوشحالی به بقیه هم معرفی کنید. راز پیدا کردن یک آون توستر خوب دو چیز است. یک اینکه باید دقیقا بفهمید که می‌خواهید با آون توستر خود چه کارهایی انجام دهید، و نکته دوم این است که تحقیق کنید. در ادامه ما نکاتی را برای خرید آون توستر مناسب آورده‌ایم. امیدواریم این نکات به شما در خرید یک آون تستر خوب کمک کند.

اندازه و فضا

آون توستر

هنگام تصمیم‌گیری برای خرید آون توستر باید دو نکته مهم را باید مد نظر بگیرید:

  • جایی که قرار است آون توستر را در آنجا بگذارید.
  • چیزی که می‌خواهید در آن بپزید.

قبل از خرید باید محلی که قرار است آون توستر را در آنجا بگذارید دقیقا اندازه‌گیری کنید. ابعاد دقیق محلی که قرار است آون توستر را در آنجا بگذارید یادداشت کنید. به دلیل نکات ایمنی توستر شما باید ۱۰ سانتی‌متر از دیوار فاصله داشته باشد. همینطور نباید دستگاه‌تان را در محل شیب‌دار بگذارید و از قرار دادن وسایل دیگر روی آن پرهیز کنید. به این نکته توجه داشته باشید که آون توستر هنگام روشن شدن سطح شیشه و سطح خارجی آن به علت تولید گرما و حرارت داغ می‌شود. پس بهتر است چیزی کنار آن نباشد و هرگز هنگام روشن بودن به آن دست نزنید.

طول سیم

آون توستر

معمولا آون توسترها طول سیم کوتاهی دارند، این طراحی به دلیل ایمنی بیشتر است. فرض کنید طول سیم بلند باشد و پایتان پشت آن گیر کند. علاوه بر اینکه آون توستر می‌افتد و نابود می‌شود، ممکن است به پای شما یا اگر بچه‌ای زیر آن باشد آسیب جدی برساند. پس دقت داشته باشید که طول سیم کوتاه است و باید محل قرار گیری آن نزدیک پریز باشد، طوری که سیم آویزان نشود.

مصرف برق

مصرف انرژی نکته بسیار مهمی است. به این فکر کنید که کلی وسیله برقی در آشپزخانه خود دارید و اگر بخواهید همه آن‌ها را استفاده کنید آیا برق خانه شما جواب‌گوی این مصرف است؟ به همین علت باید توجه داشته باشید که وسیله برقی که می‌خواهید بخرید، چه میزان برقی مصرف می‌کند.

چه می‌خواهید در آون توستر بپزید؟

آون توستر

به این فکر کنید که چه نوع غذایی و چه مقدار از آن را می‌خواهید در آون توستر خود بپزید. این را هم در نظر داشته باشید که تنوع غذاهایی که می‌توان در فر پخت خیلی زیاد است. این کار به شما در انتخاب سایز مناسب آون توستر کمک می‌کند. همینطور به ماهیتابه‌ها و ظروف خود نگاه کنید ببینید چه اندازه‌ای هستند. لیستی از اندازه‌های ظروف مختلف خود تهیه کنید. این لیست را نگه دارید تا بتوانید با ابعاد داخلی آون توسترهای مختلف مقایسه کنید. این کار به شما در تخمین اندازه درست کمک می‌کند.

بودجه خرید

1 zVN9iUM4CxKOkPdYXnKYWw1

اساسی‌ترین نکته در هر خریدی این است که شما چه بودجه‌ای برای خرید آن محصول در نظر دارید. این خیلی مهم است که شما چقدر می‌خواهید هزینه کنید. و باید متناسب با بودجه‌اتان، بهترین چیزی که می‌توان خرید را پیدا کرد. در انتخاب می‌توانید از دوستانتان هم کمک بگیرید یا در شبکه‌های اجتماعی نظرسنجی بگذارید تا دیگرانی که تجربه خرید دارند به شما، متناسب با بودجه‌اتان، محصولی در همان رنج قیمت پیشنهاد کنند. در نهایت شما به چند گزینه محدود می‌رسید که این کار خرید را برای شما ساده‌تر می‌کند.

کارکرد

آون توستر

برای پخت و پز با آون توستر واقعاً فقط به چند عملکرد اساسی احتیاج دارید: Bake ،Toast و Broil. با تنظیم همین ۳ عملکرد، تقریبا هر چیزی را می‌توانید بپزید.

  • پخت (Bake): عملکرد پخت مانند فر گاز استاندارد کار می‌کند و گرما از پایین می‌آید. در این عملکرد با فن، گرمای یکسانی به تمام قسمت‌های آون توستر منتقل می‌شود.
  • تست (Toast): با عملکرد toast به طور مساوی به عناصر بالا و پایین تقسیم می‌شود. این عملکرد برای تست دو طرف نان، وافل و گرم کردن مجدد پیتزای مانده عالی است.
  • کبابی (Broil):‌ عملکرد کبابی از گرمای تابشی مستقیم برای پخت غذاهایی که فقط دارای عناصر اصلی هستند استفاده می‌شود. اگر از غذاهای گوشتی زیاد استفاده می‌کنید، این عملکرد حسابی به دردتان خواهد خورد.

عملکردهای اضافی دیگری هم هستند که بسته به مدل آون توستر شما متفاوت است. در نظر بگیرید که از کدام یک از آن‌ها بیشتر استفاده می‌کنید؛ قطعا همه آن‌ها را نیاز نخواهید داشت.

امکانات

oven toster buying guide 1024x576 1

امکانات آون تستر مورد نظرتان را بررسی کنید. صفحه LCD، جریان گرمای همرفت برای پخت یکنواخت غذا، چراغ داخلی، تایمر، دکمه فارنهایت یا سانتی‌گراد، دکمه منجمد و… از امکانات اغلب آون توسترها هستند. قبل از خرید به دقت امکانات آون توستر انتخابی خود را بررسی کنید. در صورتی که برخی از امکانات آن برایتان ناآشنا است، از فروشنده بخواهید برایتان نحوه کارکرد آن را توضیح دهد.

لوازم جانبی و تابه‌ها

Breville Smart Oven Air Air Fryer

درست است که هر وسیله جانبی را می‌توانید از بیرون تهیه کنید. اما خوبی لوازم جانبی خود آون توستر این است که می‌توانید مطمئن باشید این وسایل مخصوص فر شما طراحی شده است. توسترهای مختلف لوازم جانبی‌هایی همچون قالب پخت، سینی پخت، قالب پخت نان، توری پخت،‌ سینی گردان، سینی پیتزا و… را همراه خود دارند. پس در خرید آون توستر حتما باید به لوازم جانبی که همراه آن است هم توجه کنید.

قابلیت دسترسی

آون توستر

قابلیت دسترسی را در نظر بگیرید. تجربیات و نیازهای هر فرد مختص اوست، همین امر بر توانایی آشپزی او هم تأثیر می‌گذارند. ممکن است شما یا کسی که می‌خواهد از آون توستر استفاده کند دارای اختلال بینایی، کاهش شنوایی، خستگی هنگام ایستادن و یا معلولیت باشد؛ شما باید همه این نکات را در نظر بگیرید. به همین دلیل باید متناسب با کسی که می‌خواهد از آون توستر استفاده کنید، قابلیت دسترسی او را هم در نظر بگیرید.

بررسی وب سایت سازنده و گارانتی

SPS Small Appliances Toaster Oven Air Fryers

برای هر اجاق آون توستری که در نظر دارید باید همیشه به وب سایت سازنده مراجعه کنید. هنگامی که آون توستر مورد نظر خود را پیدا کردید، دفترچه راهنما را از سایت سازنده دانلود کنید و بخوانید. همچنین بررسی کنید که آیا می‌توانید سینی‌ها و قابلمه‌ها یا لوازم جانبی اضافی را از آن‌ها خریداری کرد یا نه. همینطور وجود فیلم‌های آموزشی استفاده از آون توستر مورد نظرتان را هم بررسی کنید. داشتن وب سایتی که نحوه آشپزی با اجاق گاز مورد نظرتان را توضیح دهد و دستورالعمل‌هایی را ارائه دهد، مطمئناً جایزه خوبی خواهد بود.

در وب سایت سازنده اطلاعات گارانتی را پیدا کرده و آن‌ها را نیز بخوانید. توجه داشته باشید که مدت ضمانت چقدر است و چه چیزهایی را پوشش می‌دهد.

اگر این مطلب برایتان مفید بوده، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید:

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می‌کنید!
ثبت دیدگاه برای این مطلب
*
*
*