در هنگام خرید جاروبرقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

خرید جاروبرقی

در خرید جاروبرقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ قطعا برای خرید هر محصولی یک سری نکاتی را باید رعایت کنیم. وسایل برقی هم از این مهم مستثنی نیستند و برای خرید آن باید وقت بیشتری برای تحقیقات بگذارید. در هنگام خرید یک جاروبرقی اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که با توجه به نیاز خود اقدام به خرید جاروبرقی کنید. در بازار انواع مختلفی جاروبرقی با ظرفیت‌های مختلف وجود دارد که هر کدام از آن‌ها برای مکان‌های خاصی طراحی شده‌اند. پس سعی کنید تا با راهنمایی فروشنده نوع مناسبی از جاروبرقی را انتخاب کنید. با ما باشید تا نکات خرید جاروبرقی را به شما بگوییم.

قدرت مکش

خرید جاروبرقی

بسیاری از خریداران در هنگام خرید جاروبرقی بیشتر به میزان توان موتور جاروبرقی توجه می‌کنند. بسیاری تصور می‌کنند که قدرت مکش جاروبرقی با توان موتور ارتباط مستقیمی دارد. اما فراموش نکنید که توان مکش پارامتری جدا است که در دفترچه‌های راهنمای تمامی جاروبرقی‌ها نوشته شده است. این اشتباه در هنگام خرید جاروبرقی باعث می‌شود که بسیاری از افراد از جاروبرقی خود راضی نباشند.

تفاوت قدرت مکش و توان مصرفی موتور

خرید جاروبرقی

اگر توان مصرفی موتور ۱۰۰۰ وات باشد، یعنی موتور جاروبرقی در هر یک ساعت یک کیلو وات برق مصرف می‌کند. در واقع توان مصرفی میزان برق مصرفی جاروبرقی است. اما عملکرد جارو برقی با جریان هوا و قدرت مکش آن ارزیابی می‌شود. برای فهم قدرت مکش باید دو مفهوم مکش و جریان هوا را توضیح دهیم.

مکش چیزی است که باعث می‌شود گرد و خاک و زباله‌ها وارد لوله جاروبرقی شوند. این درحالی است که جریان هوا، میزان جابه‌جایی هوا در سیستم جارو برقی است. در حقیقت جریان هوا همان چیزی است که گرد و خاک را جمع می‌کند و به سمت کیسه جاروبرقی می‌کشد. در نهایت مکش و جریان هوا هستند که کارایی جارو برقی شما را معیین می‌کنند.

در دسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش

خرید جاروبرقی

امروزه بسیاری در هنگام خرید یک وسیله برقی، سعی می‌کنند که حتما مدل خارجی آن را تهیه کنند. اما توجه داشته باشید که لوازم برقی با هر درجه از کیفیت نهایتا به سرویس و یا تعویض قطعات نیاز پیدا می‌کنند. در صورتی که وسایل برقی شما در تعمیرگاه‌های غیرمجاز تعمیر شده یا قطعات غیر فابریک بر روی آن‌ها وصل شوند از کیفیت آن‌ها کاسته خواهد شد. پس خدمات بعد از فروش و در دسترس بودن قطعات آن نکته بسیار مهمی است.

صدای جاروبرقی

maxresdefault

جاروبرقی یکی از پرصداترین وسایل برقی در منازل است که گاهی صدای آن آزار دهنده است. در هنگام خرید بایستی با توجه به دفترچه راهنمای جاروبرقی و میزان صدای تولیدی آن که بر حسب «دسی بل» است جاروی مناسبی را انتخاب کنید. صدای جارو برقی همیشه یکی از چالش‌های مهم برای طراحان جاروبرقی بوده است. همینطور صدای آزار دهنده همیشه همراه با اسم جاروبرقی داشته‌ایم. اما صدای انواع جاروبرقی با یکدیگر متفاوت است و یکسان نیست از این رو خیلی مهم است که هنگام انتخاب جارو برقی به فاکتور صدای آن توجه کنید.

وزن جاروبرقی

خرید جاروبرقی

فاکتور وزن از آنجایی مهم می شود که کار با جاروبرقی ممکن است به یک کار کاملا روزمره و معمول تبدیل شود. به همین دلیل فاکتور وزن در انتخاب یک جاروبرقی مناسب بسیار مهم است. امروزه شرکت‌های مختلف سازنده با علم به این نیاز، نسل جدیدی از جاروبرقی‌ها را با وزنی در حدود ۴ کیلو به بازار عرضه کرده‌اند که برای استفاده‌های خانگی بسیار مناسب هستند.

حرکت آسان

خرید جاروبرقی

یکی از نکات مهم دیگر این است که بتوانید به راحتی و با کمترین زحمت جاروبرقی را حرکت دهید. زمانی که شما مشغول کار با جاروبرقی هستید بایستی پس از تمیز کردن هر نقطه از منزل به نقطه دیگری بروید و بتوانید به راحتی جارو را حرکت بدهید.

امیدواریم این نکات بتواند به شما در خرید جاروبرقی مناسب کمک کند.

اگر این مطلب برایتان مفید بوده، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید:

کالاهای مرتبط

نظرات کاربران

اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر ثبت می‌کنید!
ثبت دیدگاه برای این مطلب
*
*
*